Güvenli Bağlanamayanlar Kulübü

Hoş geldiniz efendim. Başkan olarak söyleyeceklerim var:

Anneniz sizi doğurmak istemediyse, emzirmedikten imtina ettiyse, şöyle güzelce sevmediyse, gözünüze bakarak emzirmedi ise, sizi doğurup bir bakıcıya bırakıp işe başladıysa, sizi doğurduktan sonra bir lohusalık hali yaşadı ise, peşinizden hemen bir kardeş geldi ise siz de benim başkanı olduğum kulüptesiniz demektir 🙂 Bu kulüp güvenli bağlanamayanlar kulübü.

“Hayır ben güvenli bağlandım” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz efendim. Bu bir direnç. Siz henüz farkına varmamış üyemizsiniz. Siz de hoş geldiniz. Er geç siz de bir uzman aydınlanması yaşayacaksınız (!).

Uzmanlara bakılırsa ‘ayvayı yemişler veya hayatı kararmışlar kulübü’ de diyebiliriz. Geçmişimize bakıp depresyona girmek ve anne babamıza hınç beslemek temel ritüellerimiz arasında yer alıyor. Birlikte aynı yatakta uyuma seanslarımız ise en temel aksiyonumuz. Böylece sıkı sıkıya bağlanıyoruz birbirimize.

Aksıran, tıksıran, altına yapan, hırçın, öfkeli, tırnak yiyen, uykusuz, asi, silik tüm çocuklar da üyemizdir ayrıca. Her şeyi bağlanma ile açıklar, bağlanma ile yatar travma ile kalkarız biz.

Siz de aramıza gelin, hayata bizimle bağlanın :))

Bize devamlı üye gönderen Abartan Uzmanlar Topluluğu’na ve Her Şeyi Bir Şeyle Açıklayanlar Derneği’ne sevgilerimizle 😉😉😉