Yapılar

Mehmet Teber, bir girişimcidir.
Yaşam amacına hizmet eden kurum ve yapıların kuruluşunda görev almaktadır.

Ahenk Psikoloji (2008)

Mehmet Teber’in bizzat kurduğu psikolojik danışmanlık merkezidir. 2008’de İstanbul Başakşehir’de kurulmuş ve sonrasında Taksim’e taşınmıştır. Teber, burada profesyonel ekibi ile 0-14 yaş arasındaki çocuklara psikolojik destek hizmeti vermektedir.

Pedagoji Derneği (2011)

Ülkemizde yerel bir pedagoji anlayışı geliştirmek, çocuk eğitimi konusundaki kafa karışıklıklarını gidermek ve çocuğun ruh sağlığına yönelik kamuoyu oluşturmak amacı ile kurulmuştur. Mehmet Teber hem kurucusu üyesi olmuş hem de yedi yıl dernek başkanlığını yürütmüştür. Kendisinin ayrılmasından sonra dernek faaliyetlerini devam ettirememiştir.

Oyun Terapileri Enstitüsü (2019)

Ülkemizde oyun terapisinin uzmanlar alanda yaygınlaştırmak, uzmanların gelişimine destek olmak, oyun terapisi alanında akademik bir bilgi havuzu oluşturmak ve sempozyumlar düzenlemek amacı ile bizzat Mehmet Teber tarafından kurulmuştur. İstanbul Taksim’de konuşlanmıştır.

Yenikapı Yayınları (2020)

Yurtdışında yer alan ve uzmanlara yönelik hazırlanmış kaliteli yayınların dilimize çevrilmesi amacı ile Mehmet Teber’in fikir öncülüğünde yayıncılık tecrübesi olan kişilerce kurulmuştur. Mehmet Teber yayınevi danışmanlığı yaparak pek çok kitabın dilimize kazandırılmasına öncülük etmiş ve etmektedir.

Oyun Terapisti Portalı (2021)

“Uygun ücretli oyun terapisti portalı” sloganı ile kurulmuştur. Mehmet Teber öncülüğünde ülkemizin her şehrinde iyi eğitimler almış, iyi hocaların süpervizyonu altında, çocuklara yönelik uygun ücretli terapi hizmeti yürütebilecek kişilerce kurulmuş bir ağdır. Bu sosyal ağ sayesinde oyun terapisi hizmetinin toplumun büyük bir kesimine ulaşması hedeflenmiştir.

Elin Elimde (2023)

Elin Elinde, Mehmet Teber ve ekibi tarafından geliştirilmiş bir psikososyal destek programıdır. Kahramanmaraş Depremi sonrası geliştirilmiş 6 oturumluk bu program bini aşkın gönüllü uzman ile on bine yakın çocuğa online ve yüz yüze olarak uygulanmıştır.

Eşcinselmiyim.com (2023)

www.escinselmiyim.com popüler ve politik bir konu olan eşcinselliği doğru zeminde, sade ve anlaşılır olarak ele almak amacıyla kurulmuştur. Bu konuda önce kavramsal zemin oluşturulmuş sonra da popüler sorulara kısa ve öz cevaplar verilmiştir.

image