Enerji Tuzakları

Günümüzde adı ne olursa olsun enerji çalışmalarında yer alan tehlikelerden, deneyimlemiş biri olarak bahsedeyim.

Aydınlanma Egosu

Kişi enerji çalışmalarıyla ilgilendikçe kendinde bazı kanallar açılır, sezgi ve öngörüsü artar. Hayranlık duyulacak halleri olur. Kendini özel hisseder, alkışlarla birlikte sahte aydınlanma egosuna sahip olur. Bu ego ileride kişiye baş belası olacak, kimseden nasihat almaz konuma getirecektir.

Sahte İmajinasyonlar

Enerjiyle uğraşan kişilerin hayal, imge, rüya kanalları açılır. Bu kanaldan gelen imgeler doğru olsa da içinde ‘eklemlenmiş’ sahte imajinasyonlar bulunur. Bunu ayırt etmek çok zordur. Uygulayıcı bunlara tutunup kendini özel zannedeceği gibi karşıdaki kişinin hayatına yanlış yön verebilir. Saçma çıkarımlarda bulunabilir.

Enerjisel Varlıklara Açıklık

Her kültürde adı değişse de enerjiden oluşan varlıklardan bahsedilir. Bizde şeytan ve cin bu gruptadır. Enerji ile uğraşan kişilerin bu varlıklarla arasındaki duvar incelir. Kişi bu varlıkların istilasına maruz kalıp, dünyasını dağıtabilir.

Enerji Kirliliği

Her enerji ekolünün kurucusu vardır. Ekolle ilgilenen kişi ekol kurusunun enerji alanına bağlanır. Eğer bu kişi, kâmil bir insan değilse o kişinin iç karanlığı ve bulanıklığı bağlanana geçer. Size enerji uygulayan kişinin karanlığı da size transfer olur. Yani kişi bağlandığı barajın suyu ile tüm mikronunu da yutar.

Aidiyetsizlik
Enerji çalışmalarında, kamplarında kişi huzur hissettiği haller yaşar. Ama bu hal geçicidir. Halin tadını alan kişi gerçek hayata dönünce hayat yavan gelir. Halde sürekli kalmak (halin makam olması) mümkün olmadığından bir mutsuzluk çöker. Bir hafta Cennette kalan kişi dünyaya döndüğünde mutlu olamaz, her iki yere ait hissetmez.

Dua yerine Enerji

Kültürümüzde ötekine enerji değil dua göndermek vardır. Dua bir çeşit enerjidir. Dua edersin, Allah’a ulaşır, orada duan saflaşır ve O uygun görürse şifa enerjisini ötekine iletir. Ama enerji gönderenler Yaratıcıyı bypass ederek kendindeki saf olmayanı gönderir. Bu ise hayır mı yoksa şer mi getirir bilinemez. Yani itikadı sorunlar da cabasıdır.