Erkekte Cinsellik, Kadında İlgi

Erkekte gücün, kadındaysa güzelliğin temel motivasyon olduğunu anlatmıştım. Sırada ilişkideki temel arayış var. Erkekte cinsellik kadında ilgili temel arayıştır.

Cinsellik erkek için yeme, içme, uyku gibi fizyolojik bir ihtiyaç. Kadın bu ihtiyacı erkek kadar her zaman hissetmeyebilir. Bu ihtiyaç kadar önemli ihtiyaç kadında ilgi/iltifattır.

Erkek, doğası gereği kadının vücut hattına, özellikle cinsel bölgelerine ilgilidir. Çıplaklık içeren görüntüye bakmak erkeğe fiziksel ve psikolojik haz verir. Bu nedenle daha çok bakmak ister.

Uyarıcı görüntü karşısında dini, kültürel ve mahremiyet gerekçeleriyle gözünü çevirmek, erkek için başarılması gereken bir görevdir.

Kadınların zannının aksine erkekler böyle bir görüntüye baktığında cinsel ilişki hayali kurmaz. Sadece bakmanın verdiği haz ve hoşlanma vardır. Porno sektörü bu haz üzerine kuruludur.

Erkek, cinsel görüntü ile genelde görsel olarak tahrik olurken kadın daha çok işitsel ve dokunsal olarak tahrik olur.

Erkek beyni cinsellik ve aşkı ayırırken bu sinirsel sistemler kadın beyninde birleşiktir. Kadın beyni psikolojik ve fiziksel tahriki ayırırken erkek beyninde ikisi birleşiktir.

Erkeğin cinsellik ihtiyacının karşısında kadının ihtiyacı ilgi/iltifattır. Erkeğin güzel bir kadından gelen cinsel görüntü sonrası yaşadığı hazzın benzerini kadın, çekici bir erkekten gördüğü ilgi ve iltifat anında yaşar. Bir erkeğin cinsellik en zayıf noktasını oluştururken kadının ilgi/iltifat en zayıf noktasını oluşturur.

Kadınlar ilişkide öncelikli olarak ilgi/iltifat bekler. Odağın ve merkezin kendisinde olmasını ister. Güzel sözlerle ruhunun okşanmasını arzu eder. Eşi merkezine üst ailesini, çocuğunu bile alsa incinebilir.

Erkeğin cinsellik ihtiyacını sapıklık olarak görüp cinselliği ona lütuf gibi sunmak erkek için kırılma noktası iken kadının ilgi ihtiyacını şımarıklık olarak görüp ilgiyi/iltifatı esirgemek yıkıcıdır

Erkeğin cinsellik, kadının ilgi/iltifat ihtiyacının karşılanmadığı evlilikler ise tehlikededir.