Vallaha Ben İyi Terapistim

Şu sosyal medya aleminde kendimi nasıl öne çıkarırım diye düşünüp taşındım. Numara yapmadan, istemem yan cebime koy demeden, kendimi üstü örtülü övme çabasına girmeden tam da en derindeki hislerimi yazayım dedim ve aklıma şu metin geldi 🙂

Vallaha iyi terapistim, billaha da iyi terapistim. Bak yeminlen söylüyorum gelenlerin hepsi memnun. İnanmazsanız bakın canım danışanım yanımda. Öyle değil mi kız?
- ‘He valla öylesin abi.’

Aha da gördünüz. Bakın bunlar da danışanlarımın getirdiği hediyeler. Bir avuç̧ dolusu hediye. Neden durduk yere hediye gelsin ki? İyiyim de ondan. Şimdi oldu mu?

İnanmadınız mı? Yapılmayanı yapıyor terapi işe yaramazsa parayı da iade ediyorum. Bu postun altına 3 kişiyi etiketleyene de benden bedava terapi. Yine mi olmadı ya.

Yemin edeyim isterseniz. Aha da kutsal kitabımıza el basıyorum. Getir canım danışmancığım kitabı. Alın, bastım işte. Ben daha ne yapayım gelmeniz için Allah aşkına. Söyleyin ne yapayım?

Bir de buradan deneyeyim. Pandemideyiz zaten, danışan da az malum. Bir yardım Allah rızası için lütfen :))

...
Ben dahil bazen tüm uzmanlar bu tuzağa düşebiliyoruz. Biz bir sağlık çalışanı sayılırız ve onları bağlayan şu etik kuralı da buraya not olarak bırakalım:

“Hekim, mesleğini uygularken reklam yapamaz, ticari reklamlara araç̧ olamaz, çalışmalarına ticari bir görünüm veremez; insanları yanıltıcı, paniğe düşürücü, yanlış̧ yönlendirici, meslektaşlar arasında haksız rekabete yol açıcı davranışlarda bulunamaz.”